District Athletic Director of the Year

District I

2020-2021--Kathi Wieskamp--Lincoln Public Schools
2019-2020--Kevin Simmerman--Lincoln North Star High School
2018-2019--Greg Hardin--Norris High School
2017-2018--Clayton Heath--Lincoln Northeast
2016-2017--Neal Randel--Beatrice High School
2015-2016--Pat Gatzemeyer--Lincoln High School
2014-2015--Wendy Henrichs--Lincoln East High School
2013-2014--Jerry Rempe--Southern High School
2012-2013--Steve Borer--Seward High School 
2011-2012--Keith Muller--Wilber-Clatonia High School
2010-2011--Marty Hingst--Milford High School
2009-2010--Larry Vancura--Heartland High School
2008-2009--Jack Tarr--Malcolm High School
2007-2008--Larry Parker--Lincoln High School
2006-2007--Randy Bates--Norris High School
2005-2006
2004-2005--Gary DeBoer--Lawrence-Nelson High School
2003-2004--Dan Tesar--Tri-County High School
2002-2003--Russ Ninemire--Sandy Creek High School
2001-2002--Doug Bandemer--Giltner High School
2000-2001--Danny Malone--Fillmore Central High School
1999-2000--Jerry Eickoff--Hampton High School
1998-1999--Bob Morris--Norris High School
1998-1999--Don Bailey--York High School

District II

2020-2021--Tom Kerkman--Westside High School
2019-2020--Tony Allgood--North Bend Central High School
2018-2019--Chad Zimmerman--Millard North High School
2017-2018--Greg Lamberty--Bennington High School
2016-2017--Dr. Chris Loofe--Millard West High School
2015-2016--Shaun Brothers--Plattsmouth High School
2014-2015--Rob Geise--Louisville High School
2013-2014--Nolan Beyer--Millard Public Schools
2012-2013--Bill Fitzgerald--Fremont High School 
2011-2012--Dan Novak--Elmwood-Murdock High School
2010-2011--Mike McMahon--Omaha Skutt Catholic High School
2009-2010--Steve Eubanks--Omaha Northwest High School
2008-2009--Marty Rogers--Blair High School
2007-2008--Jeff Johnson--Papillion-LaVista South High School
2006-2007--Robin Groene--Howells High School
2005-2006--Chuck Francis--Columbus High School
2004-2005--Steve Joekel--Millard West High School
2003-2004--Doug Anderson--Lyons-Decatur Northeast High School
2002-2003--Tom Dineen--Creighton Prep High School
2001-2002--Holly McCoy--Omaha Mercy High School
2000-2001--Tom Ramsbottom--Elkhorn High School
1999-2000--Gene Haynes--Omaha North High School
1998-1999--Jim Miller--Omaha Marian High School
1998-1999--Gerry Gdowski--Fremont High School

District III

2020-2021--Kayla Fischer--Rock County High School
2019-2020--Scott Steinhauser--Ainsworth High School
2018-2019--Ron Beacom--Neligh-Oakdale High School
2017-2018--Ann Kramer--Crofton High School
2016-2017--Kevin Young--West Holt High School
2015-2016--Greg Conn--Wausa High School
2014-2015--Tracy Larson--Elkhorn Valley High School
2013-2014--Bob Hayes--Ponca High School
2012-2013--Gary Timm--Pierce High School
2011-2012--Dennis Dolliver--Norfolk High School
2010-2011--Randy Kliment--Creighton High School
2009-2010--Kelly Flynn--South Sioux City High School
2008-2009--Nick Hostert--O'Neill High School
2007-2008--Greg Appleby--Ewing High School
2006-2007--Rocky Ruhl--Wayne High School
2005-2006
2004-2005--Len Fangmeyer--Rock County High School
2003-2004--Paul Mestel--Neligh-Oakdale High School
2002-2003--Randy Jochum--Osmond High School
2001-2002--Steve Borer--Madison High School
2000-2001--Chuck Ross--Wisner-Pilger High School
1999-2000--Duane Mendlik--West Point Central Catholic High School
1998-1999--Larry Canfield--Norfolk High School
1998-1999--Bob Polzin--Creighton High School

District IV

2020-2021--Phil Truax--Lexington High School
2019-2020--Justin Anderson--Central City High School
2018-2019--Alan Frank--Adams Central High School
2017-2018--Marc Mroczek--North Platte High School
2016-2017--Mitchell Stine--Kearney High School
2015-2016--Seth Ryker--Gothenburg High School
2014-2015--Rocky Almond--Northwest High School
2013-2014--Ryan Hogue--Broken Bow High School
2012-2013--Mark Armstrong--Kearney High School
2011-2012--Howard Schumann--Grand Island Central Catholic High School
2010-2011--Gregg Holliday--Hastings High School
2009-2010--Joe Kutlas--Grand Island High School
2008-2009--Mark Skillstad--North Platte Saint Patrick High School
2007-2008--Mike Troxel--Hershey High School
2006-2007--Bill Israelson--Grand Island Northwest High School
2005-2006--Larry Pritchett--Perkins County High School
2004-2005--Jim Landweher--Adams Central High School
2003-2004--Jim Nemetz--Hastings Saint Cecilia High School
2002-2003--Bob Moderow--Hastings High School
2001-2002--Bill Brown--Centura High School
2000-2001--Mike Troxel--Sutherland High School
1999-2000--Tom Millsap--North Platte High School
1998-1999--Bill Isrealson--Grand Island High School
1998-1999--Dennis Long--Kearney High School

District V

2020-2021--Joseph Frecks--Wauneta-Palisade High School
2019-2020--Kurt Banzhof--Elwood High School
2018-2019--Adam Boettcher--Franklin High School
2017-2018--Craig Newcomb--Bertrand High School
2016-2017--Phil Hoyt--Minden High School
2015-2016--Scott Schoneman--Holdrege High School
2014-2015--John Paulsen--Arapahoe High School
2013-2014--Darren Tobey--Southern Valley High School
2012-2013--Darin Nichols--McCook High School
2011-2012--Vic Young--Wilcox-Hildreth High School
2010-2011--Jim Kent--Dundy County-Stratton High School
2009-2010--Brad Nelson--Axtell High School
2008--2009--Galen Kronhofman--Alma High School
2007-2008--Carl Ashman--Minden High School
2006-2007--Dennis Troester--Southwest High School
2005-2006
2004-2005--Bruce Vires--Chase County High School
2003-2004--Jim Eberly--Red Cloud High School
2002-2003--Lonny Polacek--Holdrege High School
2001-2002--Mike Lanham--Southern Valley High School
2000-2001--Larry Mollring--McCook High School
1999-2000--Elroy Pierce--Eustis-Farnam High School
1998-1999--Ron Streit--Cambridge High School
1998-1999--Steve Vanderbeek--Medicine Valley High School

District VI

2020-2021--Dave Hoxworth--Scottsbluff High School
2019-2020--Glen Koski--Gering High School
2018-2019--Andy Pope--Chadron High School
2017-2018--Ward Wacker--Gordon-Rushville High School
2016-2017--Kari Gifford--Banner County High School
2015-2016--Gus Brown--Valentine High School
2014-2015--Mark Steer--Bridgeport High School
2013-2014--Mike Brockhaus--Sidney High School
2012-2013--Bruce Parish--Hyannis High School
2011-2012--Dan Brost--Mullen High School
2010-2011--Tom O'Boyle--Gering High School
2009-2010--Tim Wallace--Alliance High School
2008-2009--Ken Smith--Kimball High School
2007-2008--Lee Dick--Scottsbluff High School
2006-2007
2005-2006--Rick Hesse--Valentine High School
2004-2005
2003-2004
2002-2003--Robert Johnson--South Platte High School
2001-2002--Terry Gilliland--Mitchell High School
2000-2001--Tom Weber--Lodgepole High School
1999-2000--Jim Hohnstein--Bayard High School
1998-1999--Dick Scott--Sidney High School