2019-2020 NSIAAA Years of Service

District 1 School Years
Mark Armstrong Lincoln Southwest 24
Tim Aylward Lincoln Pius X 11
Rich Bacon Johnson County Central 19
Richard Bollen Lincoln High 11
Adam Bonesteel Lincoln Public Schools 14
Joel Brase Lincoln Lutheran 5
Kim Carson Lincoln Southwest 20
David Davis Fairbury 1
Matt Davis Lincoln East 3
James Eberly Sandy Creek 29
Jessica Gallagher Aurora 13
Pat Gatzmeyer Lincoln High 16
Kara Graham Lincoln Southeast 2
Brian Gralheer Raymond Central 1
Jeffry Hatcliff Wilber-Clatonia 3
Clayton Heath Lincoln Northeast 17
Tyler Herman York 5
Brent Heusman Sterling 9
Marty Hingst Milford 37
Randall Kort Meridian 11
Ruth Kowalski Bruning Davenport 1
Bradley Kracl Crete 3
Mark Leonard Thayer Central 3
Zach Limbach Lincoln East 8
Clint Little Louisville 6
Eric McMurray Diller-Odell 2
John Moody Seward 4
Dustin Penas Blair 3
Jeffry Pierce Lincoln Northeast 3
Neal Randel Beatrice 19
Gerald Rempe Southern 16
Nathan Renter Lincoln North Star 3
Jeremy Schroeder Freeman 5
Kevin Simmerman Lincoln North Star 23
Jay Staehr Aurora 17
Mitchell Stine Norris 14
Mathew Swartzendrubber Sandy Creek 4
Jack Tarr Malcolm 30
Ryun Theobald Fillmore Central 9
JJ Toczek Lincoln Southeast 11
Matthew Uher Tri County 11
Jenny Wagner Centennial 2
Kathi Wieskamp Lincoln Public Schools 13

District 2 School Years
Ron Alexander Platteview 10
Scott Anderson Fremont 13
Melinda Bailey Omaha Benson 1
Nolan Beyer Millard Public Schools 20
Paul Blomenkamp Boys Town 7
Jon Borer Lourdes Central Catholic 5
Matthew Curtis Gretna 1
Mike Dempsey Gross Catholic 12
Don Hogue Falls City 6
Ben Ersland Omaha Concordia 3
Stephen Eubanks Omaha Public Schools 21
Brent Gehring Papillion La-Vista South 3
Nathan Greene Cedar Bluffs 4
Chad Holtz Bellevue East 4
Eric Johnson Omaha North 2
Jim Kasik Schuyler 8
Donn Kasner Skutt Catholic 3
Tom Kerkman Omaha Westside 10
Mark King Elkhorn 4
Bruce Knaak Lyons-Decatur Northeast 15
Matthew Koehler Nebraska City 9
Bethany Kowal Omaha Mercy 1
Greg Lamberty Bennington 11
Nathan Larsen Logan View 6
Rob Locken Omaha Central 8
Landon Mackey Johnson-Brock 2
Keith Maly Plattsmouth 1
Jim Meister Roncalli Catholic 13
Claude Michel Platteview 5
Dennis Mitchell Omaha South 4
Heidi Moran Fremont 15
Roger Ortmeier Elkhorn South 11
Jason Palmer Auburn 10
Mike Purdy Executive Director 43
Chris Rainforth Archbishop Bergan 9
Becky Rennerfeldt Tekamah Herman 4
Rochelle Rohlfs Omaha Marian 7
Jeffrey Rohrig Brownell Talbot 10
Justin Royal Syracuse 3
Jason Ryan Papillion La-Vista 7
James Shada Arlington 8
Jake Shadley Columbus Lakeview 12
Dan Schinzel Creighton Prep 14
Thad Schumacher Fremont MS 12
Lance Smith Millard West 4
Mike Smith Ralston 8
Dallas Sweet Oakland-Craig 6
Steve Throne Millard South 10
Jeremy Van Ackeren Papillion La Vista South 7
Kevin Van Winkle Duchesne Academy of Sacred Heart 1
Jesse Zavadil Schuyler MS 5
Chad Zimmerman Millard North 9
Spencer Zysset Twin River 2

District 3 School Years
Tony Allgood North Bend Central 11
Trevor Anderson Chambers 2
Greg Appleby Ewing 24
Ronald Beacon Neligh-Oakdale 12
Matthew Brenn Wakefield 5
Greg Conn Wausa 15
Dennis Dolliver Wayne 30
Kayla Fischer Rock County 8
Gene French Guardian Angles CC 5
Kate Hagemann Guardian Angles CC 6
Jared Hansmeyer Ainsworth 5
Bob Hayes Ponca 31
Nick Hostert O'Neill 20
Randy Kliment Creighton 18
Ann Kramer Crofton 13
Andrew Lewis West Point Beemer 1
Carol Liekhus Stanton 8
Jon Perone Boone Central 2
Jason Polk Wisner-Pilger 1
Ben Ries Norfolk 4
Odell Santos South Sioux City 7
Daniel Schmitt Homer 3
Darren Sindelar Pierce 4
Scott Steinhauser Ainsworth 10
David Stoddard Stanton 5
Darin Suckstorf Lutheran High Northeast 4
Kenneth Swanson Laurel Concord Coleridge 7
Monica Wiehn Elkhorn Valley 2
Cody Wintz Battle Creek 7
Kevin Young West Holt 19

District 4 School Years
Justin Anderson Central City 11
Terry Bauer Silver Lake 1
Aub Boucher Wood River 23
Kevin Carson Burwell 20
Jordan Cudney North Platte 3
Nathan Dietz Amherst 1
Tracy Douglas Hastings 8
Jeff Ellis Broken Bow 4
Alan Frank Adams Central 15
Spencer Goodman Ansemo-Merna 1
Jamie Gorwill Arthur County 5
Ryan Hogue Kearney 20
Ryan Jones Maxwell 5
Scott Jorgensen Paxton 6
Bernie Madison North Platte 2
Eric Miller Wallace 3
Marc Mroczek Gothenburg 10
Rick Peters St. Paul 11
Rick Petri Kearney Catholic 26
Samuel Polk Elba 4
Scott Rezac Ogallala 11
Dick Ross GICC 11
Ed Rowse Minden 2
Craig Schnitzler Kenesaw 19
Mark Skillstad North Platte St. Pats 22
Mike Sorensen Northwest 5
Shannon Staggs Sutherland 1
Derry Trampe Ord 3
Phil Truax Lexington 7
Kelli Walz South Loup 2
Rob Wegner Palmer 15
Cindy Wells Grand Island 3
Jeremy Wieseler Shelton 3
Jeremy Yilk Cozad 1

District 5 School Years
Kurt Banzhaf Elwood 10
Adam Boettcher Franklin 13
Mark Brown Hitchcock County 2
Isaac Frecks Alma 8
Joseph Frecks Wauneta-Palisade 7
Alan Garey Medicine Valley 25
Troy Hauxwell Chase County 7
Brad Nelson Axtell 21
Craig Newcomb Bertand 16
Darin Nichols McCook 15
Less Roggenkamp Southwest 2
Scott Schoneman Holdrege 14

District 6 School Years
Jason Blanco Scottsbluff 5
Mike Brockhaus Sidney 22
Nike Brost Leyton 1
Gus Brown Valentine 21
Mario Chavez Gering 2
Seth Ford South Platte 5
Travis Hawk Hyannis 1
Dave Hoxworth Scottsbluff 4
Anita James Alliance 3
Melissa Koenen Creek Valley 2
Glen Koski Gering 23
Linda Kudrna Hay Springs 4
Andy Pope Chadron 11
Rebecca Ray Thedford 3
Jimmie Rhodes Mitchell 4
Rocky Robbins Minatare 1
Ken Smith Kimball 21
Barry Swisher Sioux County 11

Retired AD's
Steve Borer
Shaun Brothers
Bill Fitzgerald
Gerry Gdowski
Steve Joekel
Chuck Johnston
Galen Kronhofman
Ron Lamberty
Larry Munksgaard - Lifetime
Keith Muller
Bob Reznicek - Lifetime